عیب یابی جارو شارژی

مشکلات و عیب یابی جارو شارژی

تفاوت میان جارو برقی و جارو شارژی 

جارو برقی ها معمولا دارای سیم های بلندی هستند که به پریز برق متصل می شوند و در مواقعی که نیاز به استفاده از دستگاه دارید ، می بایست پریز برق در دسترس باشد . مشکل جارو برقی این است که در حین جارو کردن منزل ، سیم های بلند به راحتی در هم می پیچند .

به علاوه ، گاهی اوقات سیم ها به اندازه کافی بلند نیستند ، بنابراین باید آن را از برق بکشید و دوشاخه نزدیک تر به ناحیه ای که می خواهید تمیز کنید ، پیدا کنید . جارو شارژی می تواند در این مواقع به کمک شما بیاید . البته این جارو ها نیز دچار مشکلاتی می شوند که ما در این مقاله قصد داریم که نحوه عیب یابی جارو شارژی را به شما بیاموزیم .

جارو شارژی بسیاری از مشکلات را به سادگی حل کرده است . جارو شارژی همان کار جاروبرقی را انجام می دهد و خاک و زباله ها را از روی کف و سایر سطوح مانند مبلمان ، به درون خود می کشد و آن را در یک کیسه یا محفظه نگه می دارد . تفاوت جارو برقی و جارو شارژی در وجود سیم آنها است . یک جارو شارژی برای دریافت برق ، لازم نیست که پریز برق متصل شود . این جارو ها انرژی خود را از منبع باتری تامین می کنند .

این باتری ها قابل شارژ هستند ؛ به طوری که در مواقعی که از جارو استفاده نمی کنید ، می توانید آن را به شارژر وصل کنید تا برای استفاده ی بعدی شارژ شود . شارژر نیز به نوبه خود ، به یک پریز برق متصل می شود . بنابراین جارو شارژی شما به طور غیر مستقیم ، شارژ خود را از منبع برق خانه شما دریافت می کند . علاوه بر این ، مدیریت و نگهداری این جارو ها نسبتا آسان تر از جارو برقی است . مزایای جاروشارژی واضح است و راحتی آن ، مهمترین مزیت آن است .

dyson troubleshooting blog

می توانید بدون نیاز به باز کردن سیم ها از زیر کاناپه یا پایه های میز ، جاروشارژی را به هر جایی ببرید . جمع کردن این جارو نیز آسان تر است ؛ زیرا لازم نیست سیم بلند را جمع کنید . همچنین همه کاره تر از جارو برقی هستند و حتی می توان از آن بدون نیاز به سیم ، برای پاکسازی ماشین خود استفاده کنید . از دیگر مزایای جاروشارژی این است که اکثر مدل ها بدون کیسه هستند . این جارو ها به جای استفاده از کیسه خلاء معمولی که باید پس از پر شدن دور انداخته شود ، از یک محفظه جمع آوری جدا شدنی استفاده می کند .

پس از پر شدن ظرفیت ، می توان محفظه را از جارو جدا کرد و محتویات آن را به سطل زباله ریخت . جایگزینی این کیسه ها به محفظه ی جدا شدنی ، به افزایش طول عمر جارو شارژی کمک می کند . بسیاری از مردم از استفاده از جاروشارژی لذت می برند زیرا وزن دستگاه به طور کلی ، بسیار سبک تر از جارو برقی است . برخی از جارو برقی ها بزرگ ، حجیم ، و به سختی جابجا می شوند . در مقابل ، اکثر جاروشارژی ها از نظر طراحی شیک هستند و وزن آنها کمتر می باشد .

البته همه مردم طرفدار جاروشارژی نیستند ؛ مصرف کنندگانی هستند که ادعا می کنند که قدرت مکش جاروشارژی ها به اندازه ی جاروبرقی نیست و به همین دلیل برای منازل یا دفاتری که در آن تردد زیادی روی فرش وجود دارد ، جاروبرقی مناسب تر است .

اما طرفداران جاروشارژی خاطر نشان می کنند که بسیاری از مدل های قدرتمند بهترین برند ها ، قادر به مقابله با هر نوع گرد و غباری هستند و دارای کیفیت بسیار بالایی اند . انتخاب این جارو ها به سلیقه کاربران بستگی دارد و می توانند بسته به نیازشان ، هر کدام را تهیه کنند . در ادامه مشکلات رایجی که ممکن است برای جاروشارژی ها اتفاق بیافتد را بررسی خواهیم کرد .

 

مشکلات رایج و عیب یابی جارو شارژی

جارو شارژی ها به این دلیل که از کاربردی ترین و پر استفاده ترین دستگاه در منزل است ، گاهی اوقات ممکن است که دچار مشکلاتی شوند . شاید عیب یابی جارو شارژی و پیدا کردنمنشا این مشکلات برای شما دشوار باشد و نتوانید راه حلی برای تعمیر آن بیابید . البته در صورت داشتن گارانتی ، بهتر است که برای تعمیر این دستگاه ، به نمایندگی برند محصول مراجعه کنید .

زیرا آنها دارای کارکنانی مجرب و متخصص هستند و در اصرع وقت ، دستگاه مورد نظر شما را تعمیر خواهند کرد . البته برخی از اختلالات را می توان در خانه و بدون هیچ مشکلی برطرف کرد و نیازی به تعمیرکار نیست . برای این کار ، با ما همراه باشید . تا برخی از مشکلات رایجی که برای جاروشارژی پیش می آید را ، مورد بررسی قرار دهیم . علاوه بر آن راه حل این مشکلات در این مقاله قرار داده شده است .

vacuum the carpet

جارو شارژی پس از استفاده ، بیش از حد گرم می شود

یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران با آن روبه رو بوده اند ، گرم شدن بیش از حد دستگاه بوده است . این مشکل ممکن است برای برخی از جاروشارژی ها رخ دهد که برخی از از عوامل ممکن است در بروز این مشکل دخیل باشند . برای نمونه :

  • مسدود شدن برس جارو :

هنگامی که جاروشارژی پس از کمی استفاده گرم شد ، حتما به برس موجود در زیر آن توجه داشته باشید . ممکن است که مو یا زباله ای در آن گیر کرده باشد ؛ در این صورت ، آن را به آرامی جدا کنید و سعی کنید به برس جارو آسیبی نرسانید . می توانید برای جدا سازی ، از قیچی استفاده کنید .

  • پر بودن مخزن جارو :

حتما مخزن جاروشارژی را زود به زود خالی کنید ؛ زیرا پر بودن ظرفیت محفظه ، سبب می شود که عملکرد دستگاه دچار اختلال ، و موتور آن گرم شود .

  • استفاده بیش از اندازه از جاروشارژی :

استفاده بیش از اندازه تعیین شده از جاروشارژی می تواند سبب شود که موتور موجود در آن داغ شده و از طول عمر دستگاه کم کند .

  • گرفتگی فیلتر جارو :

گرفتگی فیلتر جارو بر اثر گرد و غبار ، می تواند عامل دیگری بر داغ شدن دستگاه باشد . می توان گفت که فیلتر موجود در جارو از اصلی ترین کار ها را انجام می دهد . پس مسدود شدن این قطعه ، می تواند سبب داغ شدن موتور شود . می توان با آب و به آرامی ، این فیلتر را تمیز کرد .

IMG 5991

جارو شارژی شارژ نمی شود

ابتدا برای عیب یابی جارو شارژی ، مطمئن شوید که جارو را درست بر روی پایه شارژر قرار می دهید . سپس پریز برق را بررسی کنید و از برق داشتن آن اطمینان حاصل کنید . اگر باز هم شارژ نشد ، ممکن است که باتری جارو مشکل داشته باشد و یا خراب شده باشد . در این صورت می بایست باتری را عوض کنید .

 

جارو شارژی در حین استفاده ، بوی سوختگی می دهد

در این مورد می توان اطمینان حاصل کرد که مشکل از تسمه است . زیرا تسمه وظیفه منتقل کردن نیروی محرک به غلطک برس را بر عهده دارد و اگر از جای خود خارج شود و یا آسیبی ببیند ، نمی تواند به دستی کار خود را انجام دهد . در این صورت می بایست تسمه را تعویض نمود . اما اگر تسمه مشکلی نداشت ، موتور باید مورد بررسی قرار گیرد . البته این کار بهتر است که توسط تعمیر کار با تجربه صورت گیرد .

 

جارو شارژی ، صداهای غیر عادی از خود بروز می دهد

ابتدا فیلتر جاروشارژی را همانطور که گفته شد ، تمیز کنید . سپس برس را بررسی کنید تا چیزی مانع از حرکت آن نشود . بعد از این موارد لوله جارو را مورد توجه قرار دهید و مطمئن شوید که چیزی در آن گیر نکرده است . در آخر بلبرینگ را بررسی کنید . در صورت شکستگی ، باید آن را تعویض نمایید . البته بهتر است که این عیب یابی ، به صورت تخصصی و توسط یک تعمیر کار حرفه ای انجام شود .

ezgif 2 947ff80535

مکش جارو ضعیف است

قوی نبودن مکش جارو ، از شایع ترین مشکلاتی است که در این دستگاه به وجود می آید . برای حل این اختلال می توانید چند مورد ساده را مورد بررسی قرار دهید . در صورت برطرف نشدن ، می بایست آن را تخصصی تعمیر کرد که این کار ، در خانه ممکن نیست . هر یک از موارد زیر را بررسی کنید :

  • پر بودن مخزن جاروشارژی
  • مسدود شدن فیلتر
  • گرفتگی برس بر اثر زباله
  • مسدود بودن لوله و گیر کردن چیزی در آن

ezgif 2 3bc9c4375e

جارو شارژی روشن نمی شود

ابتدا از پریز برق مطمئن شوید که جریان برق دارد . برای این کار می توانید دستگاه دیگری را به همان پریز متصل کنید ؛ اگر دستگاه کار کرد ، پریز مشکلی ندارد . سپس هر گونه مشکل ، خمیدگی و پارگی را در سیم و دوشاخه ی جاروشارژی برسی کنید و آن را برطرف کنید . اگر جارو در آن صورت هم روشن نشد ، بهتر است که توسط یک تعمیر کار مجرب مورد بررسی قرار داده شود .

 

سخن آخر

در صورت بروز هر گونه مشکلی در جارو شارژی ، بهتر است که با نمایندگی برند کالا تماس گرفته و از آنها در رابطه با تعمیر محصول خود کمک بخواهید . شما می توانید به صورت آنلاین و یا تلفنی با آنها صحبت کرده و در صورت لزوم از آنان تعمیر کار بخواهید تا بتوان از تخصص و تجربه ی آنها بهره برد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *