عیب یابی چای ساز و کتری برقی

عیب یابی چای ساز و کتری برقی

چای ساز چیست ؟

چای از پرطرفدار ترین نوشیدنی ها است و تقریبا می توان گفت که تمام مردم جهان از نوشیدن چای لذت می برند. اما نکته مهمی که وجود دارد ، روش دم کردن چای است که وقت گیر است و بسیاری از کاربران خواهان دستگاهی هستند که در وقت آنها صرفه جویی شود . امروزه با پیشرفت تکنولوژی ، دستگاهی به نام چای ساز ،جای سماور های قدیمی را گرفته و می توان در کمترین زمان ، برای خود و خانواده چای دم کرد . اما ممکن است گاهی برای این دستگاه مشکلاتی پیش بیاید که در ادامه در مود نحوه عیب یابی چای ساز ، بحث خواهیم کرد .

ممکن است این سوال پیش بیاید که آیا چای ساز ها ، چای را همانند سماور های قدیمی با همان عطر و بو دم می کنند ؟ می توان گفت که با انتخاب یک برند معتبر برای چای ساز خود ، چای را با بهترین کیفیت آماده کرد . چای ساز های ایستاده از بهترین این دستگاه ها هستند ؛ زیرا به دلیل عملکرد روهمی خود ، بخار آب کتری باعث دم کشیدن چای در قوری می شود و قوری مستقیما در برابر حرارت المنت قرار ندارد ، درست همانند سماور های قدیمی .

کتری های برقی از دیگر دستگاه هایی است که می تواند در کمترین زمان ممکن ، چای را برای شما آماده کند . این دستگاه را معمولا افرادی که وقت زیادی برای دم کردن چای ندارد ، خریداری می کنند . در ادامه عیب یابی چای ساز ، و همچنین روش تعمیر آن را برای شما خواهیم گفت .

black tea vs green tea

عیب یابی چای ساز و مشکلات رایج آن

چای ساز ها به دلیل استفاده از برق ، گاهی ممکن است که دچار مشکل یا اختلالی در عملکرد خود شوند . اما نیازی به تعویض دستگاه نیست ، بلکه می توان در خانه با عیب یابی چای ساز ، آن را تعمیر کرد . البته دستگاه هایی که دارای گارانتی و خدمات پس از فروش باشند ، می توانن به راحتی با نمایندگی محصول خود تماس گرفته و از آنها در مورد مشکل پیش آمده ، کمک بخواهند .

این نمایندگی ها به دلیل دارا بودن از متخصصان مجرب و با تجربه ، می توانند دستگاه مورد نظر شما را ، در کمترین زمان تعمیر ، و تحویل شما نمایند . البته ممکن است که برخی بخواهند خود ، چای ساز را تعمیر نمایند اما مشکل اصلی را پیدا نکنند . در این مقاله نحوه تعمیر چای ساز در خانه برای شما قرار داده شده است .

 

کتری گرم نمی شود

  • بررسی پریز برق و کابل متصل به کتری :

بیایید با ساده ترین عیب یابی چای ساز شروع کنیم . اتصال آن را به برق بررسی کنید . این به شما کمک می کند تا تشخیص دهید که آیا خود کتری مشکل دارد و یا کابل متصل به آن . ابتدا یک وسیله برقی دیگر مانند سشوار را به پریز برق متصل کنید . اگر سشوار به درستی کار کرد ، پس پریز برق مشکلی ندارد . سپس کتری را از آب پر کنید و کابل آن را به پریز متصل کنید . اگر کار نکرد ، پس کتری مشکل دارد . به سراغ کابل و سیم کتری بروید . اگر نشانه ای از ساییدگی  و پارگی در سیم دیدید ، فورا استفاده از آن را قطع کنید و حتما آن را تعمیر و یا تعویض کنید .

PS Intro

  • کتری خالی از آب را روشن نکنید :

برخی از چای ساز ها با یک ویژگی ایمنی به نام محافظت در برابر جوشش خشک ، ساخته می شوند . این ویژگی زمانی که بخواهید آن را بدون آب روشن کنید ، کتری شما به صورت خودکار خاموش خواهد شد . این ویژگی شمارا از آسیب رساندن به عناصر گرمایشی در کتری ، با روشن کردن آن بدون آب ، باز می دارد . پس کتری را از پایه بردارید و آن را از آب سرد پر کنید . سپس کتری را به پایه برگردانده و آن را روشن کنید .

  • کتری را رسوب زدایی کنید :

رسوب زدایی کتری به افزایش طول عمر آن کمک می کند . این امر به ویژه در مناطقی که دارای آب سخت هستند ، بسیار اهمیت دارد .

  • وجود مشکل در المنت :

اگر با وجود همه این کار ها ، چای ساز شما کار نکرد ، پس به احتمال زیاد مشکل از المنت است . با جریان برق درون المنت ، سبب می شود که اغ شده و دستگاه گرم شود . در صورت گرم نشدن پای ساز ، پس به احتمال زیاد المنت مشکل دارد و می بایست اتصال برق را در آن بررسی کرد و در صورت نبود مشکل در سیم های متصل به آن ، المنت را باید تعویض کرد .

 

چای ساز ، پس از جوش آمدن آب قطع نمی شود

هر موردی که مربوط به تعادل دما باشد ، قطعا با ترموستات سر و کار دارد . ترموستات در تمامی دستگاه ها ، تنظیم حرارت و تعادل دما را بر عهده دارد . اگر چایساز شما پس از جوش آمدن آب ، قطع نمی شود و یا پس از قطع شدن دیگر روشن نمی شود ، مشکل از ترموستات است . هنگامی که دستگاه به حرارت مورد نظر برسد ، ترموستات می بایست آن را به طور خودکار خاموش کند . در این موارد توصیه می شود که ترموستات را تعویض کنید . خاموش شدن چای ساز ، قبل از جوش آمدن آب نیز می تواند به دلیل وجود اختلال در ترموستات باشد .

tea

صفحه کلید لمسی چای ساز کار نمی کند

قبل از انجام هر کاری ، مطمئن شوید که دستگاه به برق متصل نیست . صفحه نمایش چایساز ها ، یک قطعه الکتریکی است که ممکن است در اثر مجاورت با بخار آب ، دچار اختلال شود و از کار بیافتد . پس امکان این وجود دارد که با خشک کردن قسمت هایی که بخار آب وارد شده ، صفحه نمایش دوباره راه اندازی شود . تعمیر این قطعه بهتر است که به یک تعمیر کار با تجربه سپرده شود ، اما اگر می خواهید که این قطعه را در خانه تعمیر کنید ، ابتدا می بایست عدم قطعی اتصال برق به آن قسمت را بررسی کنیم و در صورت نبود مشکل ، صفحه چاپ اتصالات مدار را بررسی کرد .

 

چای ساز روشن نمی شود

ابتدا مطمئن شوید که پریز ، برق دارد . با یک اهم متر می توانید از این مورد اطمینان یابید . البته می توان با اتصال یک دستگاه دیگر به پریز برق ، آگاه شوید که دارای برق است یا خیر . سپس دوشاخه ی متصل به سیم چایساز را باز کرده و از سالم بودن و اتصال درست سیم ها مطمئن شوید . هر گونه پارگی و ساییدگی را در سیم تعمیر کنید . اگر با موارد گفته شده ، چایساز کار نکرد ، بهتر است که تعمیر آن را به یک تعمیر کار مجرب بسپارید .

shs 6

نکته

سعی کنید که همیشه کتری را پاکسازی کنید ؛ زیرا املاح موجود در آب ، باعث می شوند که به سرعت کتری شما رسوب بگیرد ، این رسوبات علاوه بر بدمزه کردن چای ، به چای ساز آسیب می رساند . پاک کردن مداوم چایساز ، به طول عمر آن می افزاید و همچنین می توانید چای خوش بو تری را دم کنید . همچنین ، چایساز را در جای مرطوب قرار ندهید ؛ زیرا غلاوه بر خطر برق گرفتگی ، ممکن است که رطوبت وارد صفحه نمایش شده ، و در کارکرد آن ، اختلال ایجاد کند .

اگر چای ساز شما گارانتی و خدمات پس از فروش دارد ،بهتر است که در صورت بروز مشکل در چایساز ، آن را به یه تعمیرکار ماهر بسپارید و یا با نمایندگی برند محصول خود تماس بگیرید تا در اصرع وقت دستگاه شما را تعمیر کنند . در این مقاله هدف بر این بود که خود بتوانید مشکلات احتمالی چایساز را تشخیص دهید و در صورت امکان بتوانید آن را تعمیر نمایید .

1 پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *