جاروی هوشمند چیست و چگونه کار می کند ؟

جاروی هوشمند چیست ؟

جاروی هوشمند چیست ؟

هیچ وقتی برای جارو کردن خانه خود ندارید ؟ یا از گذراندن وقت خود با جارو برقی خسته شده اید اما با این حال می خواهید که خانه ای تمیز داشته باشید ؟ جاروی هوشمند ، این امکان را به شما می دهد که بدون دخالت در تمیزکاری ، خانه خود را همیشه پاکیزه نگه دارید . جاروهای رباتیک ، از محبوب ترین و پرطرفدار ترین اختراعات بشریت است ؛ زیرا در زمان بسیار صرفه جویی می کند و بدون هیچ گونه زحمتی ، می توان جارو کردن خانه را به این ربات کوچک سپرد .

این جاروهای هوشمند برای کسانی ساخته شده است که نمی خواهند آخر هفته خود را صرف تمیزکاری خانه خود کنند و از طرفی صرفه جویی در زمان برای آنها بسیار مهم است . اگر شما نیز مانند اکثریت مردم هستید ، ممکن است برایتان سوال باشد که این جاروی هوشمند چگونه کار می کند . جاروی هوشمند ، یک کف شوی کششی است که از برس های چرخان و یک توربین هوا محور برای جمع آوری خاک و زباله از فرش و کف خانه استفاده می شود .

این ربات ، بدون دخالت انسان کار می کند و به همین دلیل ، با استفاده از این دستگاه ، احساس خستگی نمی کنید . این جارو ها دارای حسگر هایی برای تشخیص موانع سر راه مانند مبلمان ، در ها و پله ها هستند تا بتوانند در اطراف آنها حرک کنند . این جاروی هوشمند برای کسانی طراحی شده است که می خواهند که کارهای خانه کمتری انجام دهند اما همچنان نظافت را در خانه خود حفظ کنند .

از زمانی که اولین جاروی رباتیک در بازار جهان عرضه شد ، همچنان تکنولوژی و امکانات جدید مورد استفاده در این جاروها ، در حال پیشرفت است .در حال حاضر میلیون ها جاروی هوشمند در مدل های مختلف ، در سراسر جهان فروخته می شود و این روند با توسعه فناوری ، ادامه خواهد یافت . جدیدترین این جاروها نسبت به مدل های قدیمی ، بسیار پیشرفت کرده و استفاده از عملکرد های جدید در این دستگاه ها ، بهبود یافته است .

شاید این سوال پیش بیاید که آیا فناوری فعلی و استفاده از جارو های رباتیک ، می تواند جایگزین جارو برقی های سنتی در خانه شود ؟ شکی نیست که با انتخاب برندی معتبر و با کیفیتی که این جارو ها را عرضه می کند ، کار تمیز کاری را به بهترین شکل انجام می دهد . اما توجه داشته باشید که این جارو ، فقط می تواند کف خانه شما را تمیز کند .

52fd091299b841a2829214f6a189c0ed.w 1170h 2071r k

جاروی هوشمند چگونه کار می کند ؟

جاروی رباتیک ، فرش و کف خانه شما را به همان روش جارو برقی سنتی تمیز می کند . اما تفاوت اصلی این است که این کار ، بدون دخالت انسان و از طریق حسگر های موجود در جارو صورت می گیرد . جاروی هوشمند پیشرفته ، از لیزر های مادون قرمز برای حرکت در فضای خانه استفاده می کند ؛ در حالی که مدل های ارزان تر ، از نوار های مرزی فیزیکی استفاده می کنند . با استفاده از هر یک از این سنسورها ، جارو های رباتیک می توانند موانع و خطرات را شناسایی کند و مسافتی را که طی کرده است ، ادازه گیری و مناطق جدیدی را برای تمیز کردن پیدا کند .

حسگر هایی که یک جاروی هوشمند استفاده می کند و نحوه عملکرد آن ، به مدل و برند دستگاه بستگی دارد ؛ اما به هر حال ، استفاده از این حسگر ها ، برای حرکت دقیق در فضای موردنظر است .جارو های رباتیک برای کسانی که استفاده از جارو های سنتی برایشان سخت است یا می خواهند در زمان تمیز کردن خانه خود صرفه جویی کنند ، بهترین وسیله است .

eufy by anker boostiq robovac 30 tout

مزیت های استفاده از جاروی هوشمند

حال نوبت این است که دلیلی را بررسی کنیم که چرا ممکن است به یکی از این دستگاه ها نیاز داشته باشید !

1.آنها در زمان تمیزکاری صرفه جویی می کنند :
یکی از مهمترین مزایای داشتن جاروی رباتیک این است که زمان صرف شده برای تمیز کردن را بسیار کاهش خواهد داد . با یکی از این دستگاه ها در خانه خود ، می توانید زمان خود را صرف انجام کارهایی کنید که برای شما مهم تر است و همچنان مطمئن باشید که خانه شما تمیز است . علاوه بر این ، از آنجایی که می توانید برنامه زمان بندی تمیز کردن جاروی هوشمند خود را برنامه ریزی کنید ، می توانید کارهای مهم تر خود را به اتمام برسانید .

2. آنها می توانند زیر مبلمان را تمیز کنند :
جارو کردن هرگز سرگرم کننده نیست و زانو زدن یا بلند کردن مبلمان برای تمیز کردن زیر آنها ، این تجربه را بسیار بدتر می کند . جاروهای رباتیک در این مواقع مفید هستند . آنها به دلیل ارتفاع کمی که دارند ، می توانند به زیر مبلمان رفته و به خوبی این مکان ها را نیز تمیز کنند .

3. می توان از آنها برای تمیزکاری اضطراری استفاده کرد :
همه ما آن روزهایی را تجربه کرده ایم که حوصله تمیز کردن خانه را نداریم که معمولا به این ختم می شود که مهمان غیر منتظره ای داریم و تصور بدی از خود تصور می کنیم . جاروی هوشمند می تواند در چنین مواقعی سبب اعتبار شود !

ezgif 2 f33005ea1c

موارد قابل توجه هنگام خرید جاروی هوشمند

هر جاروی رباتیکی را خریداری نکنید و حتما به مواردی توجه داشته باشید . زیرا برخی از این جارو ها عملکرد مناسبی را ارائه نمی دهند . برخی از ویژگی هایی که می بایست در انتخاب این جارو به آنها توجه داشته باشید ، در زیل ذکر شده اند .

1.زمان کارکرد و شارژ باتری : باتری جاروی رباتیک ، مهمترین قطعه در این دستگاه است و اصلی ترین کار را بر عهده دارد . در انتخاب این جارو ، حتما به باتری داخل دستگاه توجه داشته باشید . به دنبال باتری های لیتیوم یونی باشید زیرا آخرین فناوری و بسیار با کیفیت هستند و می توان گفت که بهترین کارایی را ارائه خواهند کرد .

2. فیلتر هپا : گرد و غبار موجود بر روی کف ، باید به طور کامل توسط جارو گرفته شود و اما نکته دیگری که بسیار مهم است ، این است که این ذرات ، دوباره در هوا آزاد نشوند جارو های هوشمندی که در ساخت آنها از فیلتر هپا استفاده شده است ، از بهترین و با کیفیت ترین جارو ها هستند که گرد و غبار را کاملا گرفته و مانع از بازگشت این ذرات ، به داخل فضای خانه شما می شود .

3. قطعات قابل دسترس : ممکن است که در صورت استفاده بلند مدت و یا بنا به هر دلیلی ، جاروی رباتیک دچار اختلال شود و یکی از قطعات آن آسیب ببیند . توجه داشته باشید که نمایندگی برند جاروی شما ، بتواند قطعات را به راحتی در اختیار شما قرار دهد .

4. برنامه ریزی پیشرفته : جاروی شما می بایست این ویژگی را داشته باشد که بتوانید آن را برنامه ریزی کنید .

5. سیستم ناوبری هوشمند : جاروی هوشمند مورد استفاده شما ، باید به مرور زمان چیدمان خانه شما را یاد بگیرد تا کارایی آن بهبود یابد .

6. گارانتی و خدمات پس از فروش محصول : حتما در هنگام خرید این جارو ، به گارانتی و خدمات پس از فروشی که همراه با محصول به شما ارائه می شود ، توجه داشته باشید ؛ زیرا محصولاتی که دارای این ویژگی هستند ، به راحتی می توان به عملکرد مناسب آنها اعتماد کرد .

robot vacuum

کلام آخر

اگر مشغله های زیادی دارید و وقتی برای تمیز کردن خانه خود ندارید ، خرید این دستگاه بسیار توصیه می شود و البته اگر خانه شما بزرگ و دارای مبلمان زیادی است ، این جارو در آن فضای بزرگ راحتتر می تواند حرکت کند . جاروی هوشمند در چند سال اخیر ، محبوبیت زیادی پیدا کرده است که البته جای تعجب نیست و می توان گفت که کار های تمیز کاری را بسیار آسانتر می کند .

این جارو یک وسیله بسیار مناسب برای خانه شما است و زمان بیشتری را برای کارهایی که از انجام دادن آنها لذت می برید ، در اختیارتان قرار می دهد . جارو های رباتیک کوچک بوده و بسیار جمع و جور هستند که باعث می شود فضای بسیار کمی از خانه شما اشغال شود . در خرید این جارو ها ، حتما به نکات گفته شده توجه داشته باشید تا خرید شما به بهترین نحو انجام گردد .

best robot vacuum cleaners singapore photo source kindel media

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *